piątek, 28 lutego 2014

Okręty w World of Warships, czyli czym będziemy walczyć

Było już powitanie, były już trailer'y, więc teraz czas na trochę konkretów. World of Warships to gra o bitwach morskich, więc dobrze byłoby wiedzieć czym będziemy walczyć, jakie okręty będą do dyspozycji.

Narodowości

1. USA i Japonia
W pierwszej kolejności do dyspozycji graczy zostaną oddane dwie nacje: USA i Japonia. Dlaczego właśnie te nacje? Ponieważ posiadały wielkie, potężne i najbardziej różnorodne floty podczas II wojny światowej. Szeroki wachlarz typów statków tych nacji daje dużo możliwości w budowie drzewka technologicznego

2. Związek Radziecki, Niemcy i Wielka Brytania
W drugiej kolejności do gry zostaną wprowadzone drzewka Związku Radzieckiego (które będzie też zawierało okręty z czasów Imperium Rosyjskiego), Niemiec i Wielkiej Brytanii.

3. Kolejne nacje
W kolejnych krokach planowane jest wdrożenie do gry drzewek technologicznych Francji oraz Włoch. Developerzy rozważają też dodanie do gry drzewek technologicznych, gdzie byłoby połączonych kilka nacji. Pewnie jako pierwsze na warsztat poszłoby połączone drzewko europejskie, zawierające statki krajów, które posiadały floty, ale nie na tyle rozbudowane i duże, aby wprowadzić je do gry jako oddzielne drzewko technologiczne.

4. Polskie okręty ?
Czy jest szansa na polskie okręty w World of Warships? Na to pytanie wiążącą odpowiedź znają tylko twórcy gry. Polska posiadała kilka okrętów w czasów II wojny światowej doskonale nadające się do tej gry. Moje zdanie jest następujące: nie ma żadnej możliwości, aby Polska dostała własne drzewko technologiczne, na to nie ma żadnych szans. Ale polskie okręty jak najbardziej mogą pojawić się w WoWS. W jaki sposób? Są dwie opcje. Pierwsza opcja to połączone drzewko europejskie (to o czym pisałem powyżej), gdzie polskie okręty stanowiłyby jego część, pewnie max do 4-5 tieru. Druga opcja to wprowadzenie polskich okrętów jako okręty premium. Która opcja jest lepsza? Powiem tak - którakolwiek. Bardzo chciałbym aby polskie okręty pojawiły się w grze i jeżeli tak się stanie, na pewno będę nimi grał, bez względu na to czy będą częścią drzewka europejskiego czy też będą dostępne jako okręty premium.

Rodzaje okrętów

W grze będą dostępne cztery klasy okrętów, które postaram się krótko opisać:

1. niszczyciele (ang. destroyers) - małe, szybkie okręty, które charakteryzują się dużą manewrowością, a ich najpotężniejszą bronią są torpedy

2. krążowniki (ang. cruisers) - wszechstronne okręty, ciężej uzbrojone od niszczycieli, które mogą być uzbrojone w torpedy i mieć do dyspozycji kilka samolotów

3. pancerniki (ang. battleships) - duże okręty, bardzo dobrze opancerzone i posiadające potężne uzbrojenie główne, ale są wolne i dlatego wymagające wsparcia ze strony innych okrętów

4. lotniskowce (ang. aircraft carriers) - okręty transportujące samoloty (kilka rodzajów samolotów), które mają możliwość startów i lądowań, i tak jak pancerniki w walce wymagają wsparcia ze strony innych okrętów, ale odpowiednio użyte mogą unieszkodliwić każdy okręt.

Nie, w grze nie będzie łodzi podwodnych (ang. submarines) - co dla mnie nie jest rozczarowaniem, a raczej potwierdzeniem tego co przypuszczałem od początku. Czy to dobrze, czy źle ? Nie wiem do końca. Łodzie podwodne na pewno całkowicie zmieniłyby obraz bitwy - ciężko stwoerdzić czy na lepsze czy na gorsze. WoWS tak jak inne gry Wargaming ma być grą bardziej arcade, a nie symulatorem. Dobrze więc aby nie była zbyt skomplikowana i dostarczała dużo rozrywki.

To tylko bardzo krótkie i ogólne przedstawienie tego co nas czeka w grze World of Warships. Na więcej szczegółów trzeba poczekać albo do czasu przedstawienia informacji od twórców gry, albo do czasu otwartych testów beta. Na koniec screen z gry prezentujący japoński lotniskowiec Zuikaku. Gra pod względem graficznym zapowiada się naprawdę fajnie.

japoński lotniskowiec Zuikaku



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz